Kimlik İşlemleri

Yenileme Kimlik

 YENİLEME KİMLİK MÜRACATI İÇİN İSTENEN BELGELER

 

 1. Şahsi Dilekçe
 2. Yenileme Eğitim Sertifikasının aslı ve fotokopisi
 3. Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırma Formu
 4. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 5. Kan Grubunu Gösterir Belge
 6. Vesikalık Biyometrik Fotoğraf  (2 Adet)
 7. Özel Güvenlik Kimlik Kartı Fotokopisi
 8. Parmak izi ve Fotoğraf Kayıt Formu
 9. Adli Sicil Belgesi
 10. Kimlik Kartı Ücreti Dekontu
 11. İl Dışından Kimliği Olanların Diploma Aslı ve Fotokopisi

              

                                                           YUKARIDAKİ MADDELERİN AÇIKLAMASI

 

 • Birinci maddede yazan “Şahsi Dilekçerandevu aldığınızda otomatik olarak yazıcıdan çıkacaktır. Eğer çıkmazsa www.vipsavunma.com sitemizden bir örneğini indirip doldurabilirsiniz. Dilekçede adres, telefon ve diğer bilgiler doğru olarak yazılmalıdır.
 • İkinci maddede belirtilen Yenileme Eğitim Sertifikasıeğitim kurumumuzdan teslim aldığınız sertifikadır. Bu sertifikanın aslı ve 1 adet fotokopisi evraklar arasında olmalıdır.
 • Üçüncü maddede belirtilen “Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırma Formu kesinlikle el ile doldurulmamalıdır. Bilgisayarda doldurulmalı ve doldurulduktan sonra muhtara onaylatılmalıdır.
 • Altıncı maddede belirtilen “Biyometrik Fotoğraf kılık-kıyafet yönetmeliğine uygun, beyaz zemin üzerine açık renk giysi ile (Başörtüsü dahil) son 6 ay içinde ve cepheden çekilmiş olmalıdır. Ayrıca erkekler için sakalsız ve kravatlı olması gerekmektedir.
 • Sekizinci maddede belirtilen “Parmak izi ve Fotoğraf Kayıt Formu” 2008 yılının KASIM ayından sonra ehliyet, pasaport ve silah ruhsatı almak için dijital ortamda parmak izi verdiyseniz size verilen formun 1 adet fotokopisi evrakların arasına koyulmalıdır. Eğer vermediyseniz veya kaybettiyseniz, Özel Güvenlik Şube Müdürlüğünde parmak iziniz tekrar alınacaktır.
 • Dokuzuncu maddede belirtilen “Adli Sicil Belgesi” konusu resmi kurumlar için ve E-devlet şifresi ile e-devletten veya Cumhuriyet Savcılıklarından alınabilir.
 • Onuncu maddede bulunan “Kimlik Kartı Ücreti Dekontu” Halk Bankası – TR02 0001 2009 4130 0016 0000 96 nolu hesaba 30 TL yatırılarak dekontu evraklar arasına konulmalıdır. (İnternet dökümü ve bankamatik fişi kabul edilmemektedir.)

NOT:  Evrakları tamamladıktan sonra İstanbul Emniyet Müdürlüğünün sitesi olan www.e- randevu.istanbul.pol.tr/  adresine giriş yapıp, randevu alınmasıdır. Randevusuz müracaatlar  kabul edilmemektedir.